All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył biskup Andrzej Franciszek Dziuba, a koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. Radosław Sawicki. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński powitał czcigodnego gościa i poprosił o sprawowanie liturgii w intencji społeczności szkolnej. Zwrócił się również do uczniów, szczególnie z klas pierwszych, witając ich w nowej szkole. Rodzicom ksiądz dyrektor podziękował za zaufanie do naszej szkoły, a nauczycielom i pracownikom życzył sił i entuzjazmu. Również przedstawiciele uczniów przywitali biskupa i poprosili o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

W czasie kazania ksiądz biskup porównał Klasyk do Nazaretu. To nasz skierniewicki Nazaret, sławny i znany dzięki pracy, gdyż w nim się wychowujemy, wzrastamy, rozwijamy pasje. Proces wychowania trwa przez całe życie, jest budowany na uniwersalnych fundamentach, wzmocnionych Bożą łaską i ludzkim wysiłkiem. Człowiek w życiu musi kierować się zasadami, drogowskazami, aby właściwie korzystać z wolności, unikać złych ścieżek i pokonywać wrogów. Musi umieć przyjmować napomnienia, pouczenia, bo dzięki nim staje się mądrzejszy od zła. Jezus został posłany, aby nauczać o zasadach życia, głosić orędzie miłości Boga, która nikogo nie przekreśla, ani ubogiego, ani chorego. Bóg obdarza ludzi darami, ale tych, którzy są ich godni. Ksiądz biskup przywołał również postać naszego patrona – ks. Stanisława Konarskiego i wartość mądrości. Wyraził też życzenie, aby mądrość była oparta na wierze. Każdy człowiek został powołany do różnych zadań i dzieł. Nauczyciele i wychowawcy mają misję opartą na służbie uczniom, dzięki której doskonalą również siebie. Uczniowie dzięki zdobytej mądrości będą postępować dobrze w życiu, są to cenne kamienie naszego Klasyka – Nazaretu.

Na zakończenie Mszy świętej ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował chórowi, młodzieży i księdzu biskupowi i poprosił o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

Po Eucharystii udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył biskup Andrzej Franciszek Dziuba, a koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. Radosław Sawicki. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński powitał czcigodnego gościa i poprosił o sprawowanie liturgii w intencji społeczności szkolnej. Zwrócił się również do uczniów, szczególnie z klas pierwszych, witając ich w nowej szkole. Rodzicom ksiądz dyrektor podziękował za zaufanie do naszej szkoły, a nauczycielom i pracownikom życzył sił i entuzjazmu. Również przedstawiciele uczniów przywitali biskupa i poprosili o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

W czasie kazania ksiądz biskup porównał Klasyk do Nazaretu. To nasz skierniewicki Nazaret, sławny i znany dzięki pracy, gdyż w nim się wychowujemy, wzrastamy, rozwijamy pasje. Proces wychowania trwa przez całe życie, jest budowany na uniwersalnych fundamentach, wzmocnionych Bożą łaską i ludzkim wysiłkiem. Człowiek w życiu musi kierować się zasadami, drogowskazami, aby właściwie korzystać z wolności, unikać złych ścieżek i pokonywać wrogów. Musi umieć przyjmować napomnienia, pouczenia, bo dzięki nim staje się mądrzejszy od zła. Jezus został posłany, aby nauczać o zasadach życia, głosić orędzie miłości Boga, która nikogo nie przekreśla, ani ubogiego, ani chorego. Bóg obdarza ludzi darami, ale tych, którzy są ich godni. Ksiądz biskup przywołał również postać naszego patrona – ks. Stanisława Konarskiego i wartość mądrości. Wyraził też życzenie, aby mądrość była oparta na wierze. Każdy człowiek został powołany do różnych zadań i dzieł. Nauczyciele i wychowawcy mają misję opartą na służbie uczniom, dzięki której doskonalą również siebie. Uczniowie dzięki zdobytej mądrości będą postępować dobrze w życiu, są to cenne kamienie naszego Klasyka – Nazaretu.

Na zakończenie Mszy świętej ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował chórowi, młodzieży i księdzu biskupowi i poprosił o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

Po Eucharystii udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

{gallery}wspolne/poczr2019{/gallery}

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu